Światowy Dzień Walki z Uciskiem, Survival International i kalendarz „We, the People”…

Dzisiaj wypada Światowy Dzień Walki z Uciskiem.
Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze dziś tysiące plemion wybijane są przez poszukiwaczy złota, armie rządowe czy partyzanckie. I nawet jeśli nie są bezpośrednio eksterminowane – w imię stawiania kolejnych autostrad, szybów czy kopalni – zabiera się im ziemię, która żywiła je przez tysiące lat, co dla nich także oznacza śmierć – tylko trochę odsuniętą w czasie. Przesiedleni, są dziesiątkowani przez nieznane im dotąd choroby, padają ofiarami rasistowskich praktyk czy działań fanatycznych obrońców środowiska, stawiających życie flory i fauny ponad to ludzkie.

Organizacja Survival International już od pół wieku w walce z tym procederem czynnie uczestniczy. Uświadamia ludy plemienne o ich prawach, reprezentuje je w urzędach, organizuje konferencje i spotkania z ministrami, kanclerzami, sekretarzem ONZ, wspiera projekty medyczne, alertuje i mówi o ich problemach w mediach, no i przede wszystkim stawia na długotrwałe misje celowane w najmłodszych członków plemion pierwotnych, związane z ich uświadamianiem i edukacją.

Dziś każdy z Was, wspomagając działalność Survival International, może do tego boju przystąpić. Organizacja co roku wydaje kalendarz ze zdjęciami, ilustrującymi codzienne życie plemion (WE, THE PEOPLE). 100% z jego sprzedaży idzie na walkę z dyskryminacją tych właśnie ludzi.
Jeśli brakuje Wam więc pomysłów na świąteczny prezent a chcielibyście przy okazji zrobić dobry uczynek, to macie ku temu świetną sposobność.

Będzie mi tym bardziej milo, ze moje zdjęcie widnieje na okładce. Pomagajcie, bo dobra karma zawsze wraca!

By zobaczyć cały kalendarz kliknij TUTAJ

survival

Dodaj komentarz